پی نوشت

هدف از تهیه مجموعه حاضر، افزایش آگاهی عمومی در مورد بیماری های پوست ، مو، ناخن، مخاط دهان و بیماری های آمیزشی واگیر دار است. همچنین پاسخگویی به انبوه ابهامات و سوالاتی است كه معمولاً در ذهن بیماران موج می زنند و در وقت كوتاه معاینه در مطب، فرصت پاسخگویی به همه آنها وجود ندارد. لذا امیدواریم بیماران با استفاده از مطالب ابن سابت نسبت به بیماری خود آگاهی یافته و توصیه ها در مورد آن را به خوبی بكار گیرند. باشد که بدینوسیله گامی هرچند كوتاه، در راه توسعه دانش و آگاهی مردم در زمینه مراقبت از تندرستی خود برداشته باشیم.

آمار وب سایت

باکهیر مقداری آشنا شویم

کهیر (به انگلیسی: urticaria) واکنش آلرژیک حاد یا مزمنی می باشد که به شکل دانه‌های گرد قرمز و متورم بر روی پوست که با خارش شدید تظاهر می نماید همراه است. کهیر التهاب و ورمی است در پوست که شبیه به تورمی که از برخورد گزنه پدید می‌آید.

  • Hives (urticaria) on the chest

کهیر بیماری کوتاه‌مدتی است که با سرخی پوست و خارش بسیار در تمام بدن همراه است. این عارضه پوستی به صورت دانه‌های کوچک صورتی‌رنگ یا به شکل برجستگی‌های وسیعتر و گاهی به صورت تاول دیده می‌شود و با خارش شدید همراه است. طول مدت کهیر از چند دقیقه تا چند ساعت ممکن است  باشد و در اکثر موارد کمتر از 24 ساعت می باشد.

 

Photo of Hives (Urticaria) Skin Rash

 

کهیر معمولاً بر اثر واکنش بدن در برابر مواد هیستامینی یا ترکیباتی نزدیک به هیستامین پدید می‌آید. کهیر علل متعددی داشته ولی در 70 درصد بیماران علت آن مشخص نمی گردد.

موارد زیر شایع‌ترین‌ دلایل‌ رهاسازی‌ هیستامین‌ هستند:

رها شدن‌ هیستامین، گاهی‌ بدون‌ دلیل‌ مشخص‌.

داروها؛ تقریباً تمام‌ داروها توانایی‌ ایجاد کهیر را دارند، از جمله‌ آسپیرین

گزش‌ حشرات؛ عفونت های ویروسی؛ بیماری‌های‌ خود ایمنی‌؛ دیس‌ پروتئینمی‌ها (وجود پروتئین‌های‌ غیرطبیعی‌ به‌ مقدار زیاد در خون‌)

سرطان‌ها، به‌ خصوص‌ سرطان خون

مواجهه‌ با حیوانات‌، خصوصاً گربه و سگ

خوردن‌ تخم مرغ، میوه، آجیل‌، یا صدف. سایر غذاهای‌ نیز می‌توانند در شیرخواران‌ باعث‌ بروز کهیر شوند، اما نه‌ در بزرگسالان‌

رنگ‌های‌ افزودنی‌ غذایی‌ و نگهدارنده‌ها (شاید)

عفونت‌ها ( باکتری، ویروس و قارچ)

 

 

موادی از قبیل آجیل، شکلات، ماهی، گوجه فرنگی، تخم مرغ، توت فرنگی، شیر و افزودنی‌های غذایی و میوه‌های تازه به‌ویژه مرکبات و داروهایی از قبیل (آنتی‌بیوتیک‌ها) مانند پنی‌سیلین، مسکن‌ها مثل آسپیرین، کدئین، ایندومتاسین، خواب‌آورها، ویتامین‌ها و تقریباً هر نوع دارویی می‌تواند ایجاد کهیر کند. مصرف مداوم آسپیرین می‌تواند ایجاد کهیر مزمن بکند.

حلزون، ماهی، آجیل، تخم مرغ و شیر از شایعترین حساسیت‌زاها هستند که خوردن آن‌ها می‌تواند باعث پدید آمدن کهیر بشود.

تراوش مایع پلاسمای خون از درون رگ‌ها به فضای میان‌بافتی در پوست باعث کهیر زدن می‌شود . یک عامل شیمیایی که هیستامین نامیده می‌شود ازیاخته‌های ویژه‌ای در پوست بنام ماست‌سل‌ها که در پیرامون رگ‌ها قرار دارند ترشح می‌شود و باعث گشاد شدن رگ‌ها و باز شدن فضاهای بین سلولی جدار رگها و به‌دنبال آن خروج مایع از درون رگ‌ها می‌شود.

در بیشتر بیماران، کهیر بی‌ضرر بوده و هیچ آثار پایداری بر جای نمی‌گذارد. کهیر حاد می‌تواند کمتر از یک تا ۶ هفته به طول بیانجامد، در حالی که کهیر مزمن بیش از ۶ هفته طول می‌کشد و گاهی نیز ماه‌ها و سال‌ها ادامه می‌یابد.

حدود ۲ درصد کل افراد جامعه به نوعی دچار کهیر می‌شوند. بیماری کهیر در تمام سنین؛ مشاهده می‌شود و مردان و زنان به طور تقریبی به نسبت برابر به این بیماری دچار می‌شوند. برای پیشگیری از عوارض ناحواسته و یا کاهش خارش و نگرانی می توانید به پزشک مزاجعه کنید. مصرف داروهای ضدهیستامین می‌تواند در درمان کهیر سودمند باشد.

رژیم‌ غذایی‌:

اگر شک‌ به‌ یک‌ نوع‌ غذا به‌ عنوان‌ علت‌ بروز کهیر برده‌اید، فهرستی‌ از غذاهایی‌ که‌ روزانه‌ می‌خورید تهیه‌ کنید تا کار شناسایی‌ غذای‌ مسؤول‌ راحت‌تر شود.

از مصرف‌ قهوه یا سایر نوشیدنی‌های‌ کافئین دار (در صورتی‌ که‌ باعث‌ بروز کهیر شوند) خودداری‌ کنید. الکل ننوشید.

درچه شرایطی باید به متخصص پوست مراجعه نمود؟

اگر علایم‌ زیر به‌ هنگام‌ کهیر رخ‌ دهند:

متورم‌ شدن‌ لب‌ها

تنگی‌نفس‌ یا خس‌ خس‌ سینه‌

احساس‌ سفتی‌ یا گرفتگی‌ و خفگی‌ در گلو

هرگونه‌ علایم‌ شوک‌ آلرژیک‌. این‌ یک‌ اورژانس‌ است‌!

اگر دچار علایم‌ جدید و غیر قابل‌ توجیه‌ شده‌اید. داروهای‌ مورد استفاده‌ در درمان‌ ممکن‌ است‌ عوارض‌ جانبی‌ به‌ همراه‌ داشته‌ باشند.

 

 

آخرین به روز رسانی (جمعه ۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۱)